Sprawozdanie z II Mistrzostw Polskiego Towarzystwa Okulistycznego w Narciarstwie Alpejskim

prof. dr hab. n. med. Wojciech Omulecki


W dniu 9 marca br. odbyły się w Wiśle, na stokach Soszowa, II Mistrzostwa PTO w Narciarstwie Alpejskim. Zawody, w profesjonalny sposób, zorganizowała Szkoła Narciarska „NOVA”. Istotny wkład w organizację zawodów miała również firma Inspire Congress, organizator V Międzynarodowego Sympozjum „Postępy w diagnostyce i terapii schorzeń rogówki”.
Niestety, nie dopisała pogoda. Gęsta mgła utrudniła przebieg zawodów i zmniejszyła radość z oglądania walczących na trasie zawodników. Pomimo nienajlepszej pogody w zawodach wzięło udział 31 osób. Zawodnikami byli okuliści, członkowie ich rodzin oraz przedstawiciele firm zaangażowanych w okulistykę. Podział na kilka kategorii wiekowych, na kobiety i mężczyzn oraz kategorię „open” spowodował, że liczba nagrodzonych medalami i pucharami zawodników była duża.
 

Najlepszym narciarzem-alpejczykiem zawodów (kategoria „open”) została kobieta!
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy pani Katarzynie Urban z firmy Thea. Zawody odbywały się w bardzo miłej, koleżeńskiej atmosferze, a uczestnicy jednomyślnie poparli zamiar kontynuowania corocznej organizacji mistrzostw. Mężczyzn, aby zmienić układ sił, czeka wiele miesięcy przygotowań i ciężkich treningów! Czy uda się wygrać mężczyznom kolejne mistrzostwa, dowiemy się w niedzielę 9 marca 2014 roku. Na ten dzień zaplanowane są III Mistrzostwa PTO w Narciarstwie Alpejskim.

 Ryc. 1. Na fotografii widzimy uczestników zawodów po ceremonii ogłoszenia wyników i wręczeniu medali oraz pucharów – pierwsza z lewej to zwyciężczyni zawodów w klasyfikacji „open” Katarzyna Urban.

 

 

REDAKCJA NIE UDZIELA PORAD MEDYCZNYCH I NIE POŚREDNICZY W KONSULTACJACH PACJENTÓW Z LEKARZAMI